Daiwa v roku 2017

 

Daiwa vstupuje na trh v roku 2017 s novou značkou Prorex zameranou na lov veľkých dravcov. Na medzinárodnej rybárskej výstave Efftex, ktorá sa konala v tomto roku v lete v Amsterdame, získala za ňu niekoľko ocenení. Značka Prorex obsahuje kompletný program zameraný na prívlač – od prútov a navijakov, cez množstvo nástrah až po doplnky.

 

01

Víťaz kategórie „Najlepšia gumená nástraha" z tohtoročného Efftexu Prorex Live Trout Swimbait DF

 

Pri všetkých produktoch sú použité tradičné Daiwa technológie a tak je garantovaná vysoká funkčnosť každého jednotlivého produktu. Či už sú to navijáky alebo prúty, mnohé z modelov série Prorex vlastnia tie najlepšie technólogie, ktorými Daiwa disponuje, ako napríklad karbonové AGS očká pri prútoch alebo ATD brzdy a utesnené ložiská Magsealed pri navijakoch.

 

02

Daiwa Prorex XR Spin a Daiwa Prorex Spin – dva nové prívlačová navijáky


03

Prorex Minnow SR v dĺžke 16 cm a Prorex Flat Bait MR v dĺžke 15 cm


04

Prorex Hybrid Swimbait


05

Prorex Hybrid Swimbait bude dostupný v dĺžkach 18 a 25 cm 

Celú sériu Prorex dopĺňa obrovské množstvo umelých nástrah počnúc jednodielnymi či viacdielnymi voblermi a končiac gumenými nástrahami v množstve prírodných a agresívnych farbách.

 

06

Prorex Classic Shad DF v dĺžkach 7,5, 10, 12,5, 15, 20 a 25 cm

 

07

 

08

 

Aby bol rybárom ponúknutý kompletný sortiment pre lov dravých rýb na prívlač, je rada Prorex doplnená o rôzne užitočné pomôcky, či už sú to vylovovacie kliešte, karabinky a obratlíky, nadväzcové lanka a iné dôležitá bižutéria. Kompletné informácie o produktoch Prorex nájdete na internetovej stránke www.daiwa-prorex.com.

 

09

Daiwa BG – novinka medzi prívlačovými navijákmi pre morský lov

 

Jednou z noviniek, ktorá nás najviac zaujala, bola nová séria prívlačových navijákov Daiwa BG, ktorá je síce prioritne určená pre morský lov, no využitie nájde určite aj u nás. Vďaka „morskému" prevedeniu sa jedná o robusnejšie celokovové navijáky, ktorých telo je vyrobené z hliníkovej zliatiny. U nás sú takéto navijáky používané hlavne pri ťažkej prívlači a uplatnia sa tak hlavne pri love sumcov, hlavátok či veľkých šťúk na prívlač. Nestratí sa však ani pri lahšej prívlači v Nórsku pri love tresiek v menších hĺbkach.

 

 

10

 

Čo oceňujeme je skutočnosť, že séria BG sa vyrába už od veľkosti 1500. Takto malé navijaky v morskej úprave doteraz neboli samozrejmosťou. Pre naše použitie pre lov sumcov či hlavátok však vidíme najväčší potenciál skôr však v o niečo väčšom modeli vo veľkosti 4000. Samozrejmosťou už je u BG-čiek ATD brzda, ktorá má plynulý nábeh brzdného účinku od samého začiatku a na jej rozbehnutie nie je potrebná počiatočná väčšia sila. Do veľkosti 4000 je možné preklápať naviják nielen rukou, ale aj kľučkou, od veľkosti 4500 je to možné len rukou. Takisto väčšie modely od veľkosti 4500 nemájú prepínanie spätného chodu a ide s nimi točiť len dopredu.

 

11

 

12

 

Medzi morskými navijákmi ďalej zaujal nový, o niečo drahší model Saltist, ktorý bude vyrábaný tiež aj v malých veľkostiach od veľkosti 2500. Z ostatných prívlačových navijakov stojí za zmienku doplnenie veľkosti modelov Certate o veľkosť 4000.

 

13

Daiwa Tatula CT 100HSL

 

14

Daiwa Tatula CT 100HSL typ R

 

Baitcastových fanúšikov potešia niektoré novinky nielen zo série Prorex, ale aj nové modely Tatula CT 100HSL a CT 100HSL typ R. Obidva sú vybavené rýchlym prevodom 7,3:1, radičom šnúry T-Wing a hmotnosťou 205 g, resp. 210 g.

 

15

Team Daiwa Mode XT

 

Nová séria prívlačových prútov Team Daiwa Mode XT nesie výrazný slovenský rukopis. Do ich vývoja výrazným spôsobom mohli zasiahnuť členovia slovenskej prívlačovej reprezentácie, ovplyvňovať ich zrod a tak nesie rukopis niekoľkonásobných majstrov sveta v love pstruhov na prívlač. Je určená hlavne pre lov pstruhov, uplatní sa však aj pri love jalcov, ostriežov, či iných menších druhov rýb. Dostupná bude v 3 dĺžkach (5 modelov) v rôznych gramážach. Prúty sú postavené na kvalitných komponentoch ako je blank z HVF uhlíka a Fuji SiC očkách.

 

16

 

17

 

18

Facelift modelov Daiwa R´Nessa

 

19

 

20

Team Daiwa Trout Area Commander

 

Fanúšikov UL prívlače poteší nová séria Team Daiwa Trou Area Commander. Ako už samotný názov napovedá, prúty sú určené hlavne pre pretekársky lov pstruhov dúhových na jazerách, no výborné budú aj pri love na malú gumu s ľahkou jigovou hlavičkou či s marmyškou. Dostupné budú v 4 dĺžkach a s hmotnosťou vrhacej záťaže 0,5 – 6 g alebo 1 – 7 g. Tejto sérii sa budeme podrobnejšie venovať už čoskoro v samostatnom článku.

 

21

Cenovo dostupné prúty pre ťažkú morskú prívlač Daiwa Seahunter-X

 

22

K dokonalosti dotiahnutá povrchová úprava nástrah Prorex

 

23

 

K zaujímavým novinkách dozaista patrí aj nová 4-vláknová šnúra Daiwa J-Braid. Jedná sa o najlacnejšiu šnúru so značkou Daiwa a cenovo bude skutočne dostupná širokému spektru lovcov dravých rýb. Vyrába sa v priemeroch od 0,07 mm až po 0,33 mm.

 

24

 

25

 

Množstvo noviniek medzi umelými nástrahami poteší aj fanúšikov značky Cormoran

 

Peter Zachar

 

 


 

 

Partner

Reklamný prúžok
Libra Lures

Partner

Reklamný prúžok
DAIWA CORMORAN - generálny sponzor slovenskej prívlačovej reprezentácie

Partner

Reklamný prúžok
OukroFishing

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Reklama

Reklamný prúžok