Daiwa Current Master DR

Nakoľko woblery patria medzi najrozšírenejšie umelé nástrahy, nie je prekvapením, že ponuka na trhu je veľmi široká a vybrať si ten správny je niekedy nad ľudské sily. Úspešnosť woblerov sa stále drží na vysokej úrovni a keď sa človek naučí s nimi pracovať, dokáže ich ovládať, spozná ich a vie, kedy ktorý použiť, je možné na ne dosahovať stále veľmi pekné úlovky. Mne sa tento rok dostali do rúk woblery od firmy Daiwa s označením Current Master DR. Woblery patria do série Tournament a týmto názvom Daiwa označuje veci, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo je možné nájsť v jej produkcii.

 

01

 

Prevedenie:
Wobler Daiwa Current Master DR je vyrábaný z plastu. Vo vnútri plastového telíčka je špeciálny vyvažovací magnetický „Mag Lock System", ktorý slúži na zaťaženie nástrahy počas nahadzovania, ale aj na jej správne vyváženie počas letu a pri vedení woblera. Mag Lock System je mechanizmus, kde cez telo woblera vedie oska, na ktorej sú navlečené tungstenové valčeky a magnetická plôška, na ktorú sa kovové valčeky prilepia počas priťahovania woblera. Pri nahadzovaní sa vplyvom odstredivej sily odlepí záťaž od magnetu a posunie sa po oske do zadnej časti, čo umožňuje dosahovať ďaleké hody a pritom nedochádza k rotovaniu woblera počas letu a následnému zamotaniu háčikov do silónu alebo šnúry. Wobler sa vyrába v 10 tich farebných prevedeniach a je plávajúci.

 

02

 

Vyrábané veľkosti:
Wobler je dostupný v dĺžke 93 mm, v plávajúcej verzii s hmotnosťou 12 g. Vyrába sa v dvoch typoch s označením Current Master DR a Current Master SR. Odlišujú sa veľkosťou lopatky a tým pádom rôznou pracovnou hĺbkou.

 

03

 

Prednosti:
Kvalitný wobler, na ktorý sa dá spoľahnúť v akejkoľvek situácii. Nevybočuje zo zvoleného smeru ani pri vysokej rýchlosti navíjania, pri love v prúde ho nevyhadzuje na hladinu a zachováva si stabilitu aj v tých najprudších vodách. Dosahujú sa s ním ďaleké hody. Lopatka je pevná a jej tvar znižuje možnosť zachytenia nástrahy medzi překážkami. Je vybavený špičkovými háčikmi, ktoré dobre prenikajú do tvrdej papule dravých rýb.

Použitie:
Wobler má široké použitie nielen na tečúcich, ale aj stojatých vodách. Dá sa použiť na rôzne spôsoby vedenia, nielen klasické monotónne priťahovanie, ale využitie nájde aj pri iných technikách, napr. „stop and go" alebo „twitching". Current Master DR sa dokáže zanoriť do 1,5 - 2 m, preto je vhodný na prechytávanie stredne hlbokých riek a jazier. Jeho rýchle zanorenie je veľkou výhodou pri prechytávaní hrán a zlomov. Využijeme to hlavne pri love zubáčov, ktorí s obľubou vyhľadávajú takéto nerovnosti dna. Jeho sériový kolega s označením SR je vhodný pre plytšie úseky vôd a pre lov boleňa blízko hladiny.

 

04

 

Lovené druhy rýb:
Uplatnenie nájde hlavne pri love zubáčov, štuk ale aj sumcov či iných stredne veľkých dravcov.

Lovené druhy rýb:
Uplatnenie nájde hlavne pri love zubáčov, štuk ale aj sumcov či iných stredne veľkých dravcov.

Nevýhody:
Nevýhodou je len cena, ktorá je na naše pomery skutočne vysoká. Je to daň za kvalitu, ktorá je viditeľná od prvého momentu, kedy začnete s týmto woblerom chytať.

Obľúbené farby:
Najviac využívanými farbami sú u mňa Mat Ayu, Laser Ayu, Lime pearch a Fire tiger. Ostatné farby som nemal možnosť odskúšať, ale verím, že v studenej a čistej vode v neskorej jeseni zaujmú dravcov aj ostatné farby.

 

Juraj Smatana


 

Partner

Reklamný prúžok
Rybárske centrum ORAVA

Partner

Reklamný prúžok
DAIWA CORMORAN - generálny sponzor slovenskej prívlačovej reprezentácie

Partner

Reklamný prúžok
Sponzor ligy juniorov LRU - prívlač

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Reklama

Reklamný prúžok