Fisharea pre rybárov

Doba napreduje a každé odvetvie so sebou prináša nové technológie. Tak ako sa každý rok v rybárskom svete objaví vždy nejaká overená novinka, tak sa tomuto nevyhýba ani svet mobilných telefónov a aplikácií. Už nestačí mať len prístupné stránky, kde ich musí vedieť telefón zobraziť. Čoraz častejšie sa vyskytujú už aj mobilné aplikácie na mieru pre rybárov.

Poďme sa s jednou takouto aplikáciou aj zoznámiť. Pred nedávnom bola publikovaná na playstore pod zahraničným názvom Fisharea. Aplikácia je zatiaľ vytvorená pre operačný systém android od verzie 4.0. Aplikácia pracuje nad google mapami a pre správnu funkciu je potrebný prístup na internet. Celou úlohou aplikácie je podľa aktuálnej polohy zobraziť všetky revíry v okolí 20 km. Samozrejme je možné si pozrieť revíry aj v širšom okolí. Motiváciou pre takéhoto pomocníka bola veľakrát dilema, na akom revíry lovím, aké číslo revíru je toto, čo potrebujem zapísať do záznamu o úlovkoch. Ale pekne po poriadku, na začiatok po stiahnutí aplikácie Vás privíta úvodná obrazovka.

 

02

 

Po krátkom čase sa zobrazí google mapa a hneď sa aj začnú načítavať všetky revíry v okolí. Nakoľko táto aplikácia bola primárne určená pre celozväzové kaprové a celozväzové lipňové vody, tak ešte neobsahuje všetky miestne revíry, ale na ich doplnení sa poctivo pracuje.

 

03

 

Po nájdení daného revíru ma upúta samotná farba revíru. Tu máme niekoľko odtieňov. Tmavo modrá je určená pre kaprové celozväzové revíry, zelená pre lipňové celozväzové revíry, oranžová pre pstruhové miestne revíry a fialová pre miestne kaprové revíry. Na každý revír viem kliknúť prstom, kde sa mi zobrazí konkrétny detail, ktorý je v tej chvíli najdôležitejší a to je názov a číslo revíru. Ak chcem vidieť viac informácii, pripadne samotný popis, tak kliknem na detail. Tu sa mi zobrazí na prvej záložke presný popis revíru.

 

04

 

Na druhej záložke je možné pozrieť si predpoveď počasia na najbližších pár dní pre danú lokalitu.

 

05

 

Poslednými funkciami samotnej aplikácie je zapnutie a vypnutie zobrazených revírov, prepnutie typu mapy a samozrejme štandardné ovládanie mapy, teda priblíženie a oddialenie mapy.

 

06

 

Ak sa Vám aplikácia zapáčila, prosím ohodnoťte ju na google store, prípadne všetky podnety na zlepšenie a opravy chýb mi zašlite alebo napíšte priamo na vývojára aplikácie. Za všetky hviezdičky ďakuje tím vývojárov.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.majkl.fisharea

 

 

 

Partner

Reklamný prúžok
Libra Lures

Partner

Reklamný prúžok
DAIWA CORMORAN - generálny sponzor slovenskej prívlačovej reprezentácie

Partner

Reklamný prúžok
OukroFishing

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Reklama

Reklamný prúžok