Daiwa Twilight Specialist Coregone

Malý a nenápadný. Tak by sa dal v stručnosti charakterizovať tento prút. Fanúšikovia ultraľahkej prívlače a pretekov v prívlači by však mali zbystriť pozornosť. O čo nenápadnejšie sa tento prút tvári, o to väčší je svojim výkonmi, potenciálom a možnosťami využitia.

 

01

 

Daiwa Twilight Specialist Coregone je prút určený pre tie najmenšie nástrahy používané v prívlači. Pôvodne bol vyvinutý na lov sihovitých rýb s malými nástrahami v hlbokých alpských jazerách v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku, kde je takýto lov veľmi populárny. Cieľom konštrukcie takýchto blankov je vyrobiť ľahké a citlivé prúty, ktoré absorbujú všetky výpady zdolávaných rýb. Zároveň majú silný chrbát pre rýchly zásek. Prút sa vyrába v troch dĺžkach 180, 210 a 240 cm.

 

02

 

Špecialitou tohto prúta sú 2 špice – jedna laminátová a jedna uhlíková, ktoré sa vkladajú do vrchného dielu. Veľké rozdiely v tvrdosti medzi nimi ale nie sú, pocitovo sa mi však zdá tá uhlíková s oranžovou špičkou o málo ostrejšia. Tú aj častejšie a radšej používam. Špičky sú osadené maličkými očkami a princíp je rovnaký, ako pri feedrových prútov alebo pickeroch – s minimálnym odporom signalizovať aj tie najjemnejšie zábery a ťukance.Vďaka jemným špičkám ryby z tohto prúta minimálne padajú. Vrhacia záťaž sa pri tomto prúte ani neudáva, v praxi sa mi však na ňom neosvedčilo používať ťažšie nástrahy ako 2 g.

 

03

Miesto pre vkladanie špičky na hornom diely - detail spojky

 

04

Vľavo laminátová, vpravo uhlíková špica

 

05

Vľavo uhlíková (oranžová), vpravo laminátová (žltá) špica

 

06

 

Druhá špička je dodávaná v ochrannom plastovom tubuse kvôli ochrane pred náhodným poškodením, či zlomením pri preprave.

 

07

 

Prút je osadený plastovým sedlom imitujúcim drevo s kovovými objímkami, ktoré je bez akýchkoľvek výstupkov a iných dizajnových prvkov. Má malý priemer a príjemne sedí aj v menšej ruke. Kovové objímky na sedle sú menšou nevýhodou pri love v chladnom počasí bez rukavíc, kedy chladia v dlani, pretože práve v neskorej jeseni a v zime má tento prút veľké využitie. Medzi dvomi hlavnými dielmi sa prút skladá pomocou klasickej kolíkovej spojky.

 

08

Koncovka prúta Daiwa Twilight Specialist Coregone

 

Korková rúčka je primerane dlhá, na konci osadená s ochrannou koncovkou. Nie je zbytočne krátka a tak sa s ňou príjemne nahadzuje aj obojručne.

 

09

 

Už na rybárskych výstavách som si všimol, že tento prút je často prehliadaný. Je to však neprávom a na škodu všetkých priaznivcov ultraľahkej prívlače, pretože tento prút im dokáže poskytnúť vynikajúci pomer medzi úžitnou hodnotou a priaznivou cenou, ktorá sa pohybuje okolo 100,- eur. Jedná sa o mimoriadny prút na lov s marmyškou, dá sa však využiť aj pri love s ľahkými jigmi a miniatúrnymi rotačkami. Nehodí sa na lov s voblerom a väčšou rotačkou. Optimálne pracuje pri použití jemných vlascov o priemere 0,08 – 0,10 mm, dá sa však ísť až na priemer 0,12 mm. Hrubšie vlasce už nie sú vhodné. Najradšej používam najkratší model v dĺžke 180 cm, ktorý sa mi zdá najostrejší a lov s ním je veľmi jemný a presný. Čoraz častejšie ho preto rád využívam v poslednej dobe aj počas pretekov.

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

Peter Zachar

 

 

 

 

Partner

Reklamný prúžok
Libra Lures

Partner

Reklamný prúžok
DAIWA CORMORAN - generálny sponzor slovenskej prívlačovej reprezentácie

Partner

Reklamný prúžok
OukroFishing

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Reklama

Reklamný prúžok