FISHAREA – revíry v telefóne – rok za nami

Jarné lúče nám už dávno roztopili väčšinu revírov a každý z nás rybárov už bol párkrát pri vode. Zima bola krátka, ale aj tak sa Vám mohlo stať, že ste boli na revíri, kde ste museli pohľadať číslo revíru v rybárskom poriadku. Práve pre Vás je určená FISHAREA.

 

01

Obr.1

 

 

Momentálne je to rok, čo máme za sebou spustenie tejto aplikácie. Veľa rybárov si ju už obľúbilo, ale ešte stále sa nájdu rybári, ktorí ju nepoznajú. A pre tých len skrátka, že samotná aplikácia potrebuje prístup na internet a operačný systém telefónu musí byť android verzie aspoň 4.0 alebo iOS verzie 7.0. Pri spustení aplikácie sa Vám zobrazí úvodná obrazovka(obr. 1). Niekedy to môže chvíľu trvať, pretože Váš telefón sa musí pripojiť na google mapy. Po tomto kroku sa Vám zobrazí obrazovka s Vaším umiestnením na mape(obr.2). Ak Vás to nedokáže zamerať, musíte si aspoň na chvíľu zapnúť GPS.

 

02

Obr.2

 

 

Ako je vidno, po načítaní revírov je každý revír nejakou farbou. Tu stojí za upozornenie, že revír modrou farbou je celozväzový revír, oranžová farba je určená pre miestnu pstruhovú vodu, fialová farba je určená pre miestnu kaprovú vodu a celozväzová lipňová voda je označená zelenou farbou. Ale druh vody sa vám zobrazí aj pri kliknutí na každý revír(obr.3).

 

03

Obr.3

 

 

V podstate toto Vám už táto obrazovka môže stačiť, ak chodíte na vody, ktoré poznáte. Kde nepotrebujete zistiť detail. Pre zápis do povolenky potrebujete vedieť číslo revíru. Ak nepoznáte, čo sa na vode smie a čo nie, tak si môžete otvoriť detaily(obr.4). Táto obrazovka obsahuje viacero údajov, konkrétne tam je napísaný popis revíru, organizácia, názov a druh revíru. Na samotnej obrazovke je aj v pravej časti ikona pre počasie pre aktuálnu oblasť a prietok, ak ide o rieku, kde má SHMU vodomernú stanicu. Posledná nemenej podstatná časť na tejto obrazovke je možnosť nahlásiť chybu. Táto možnosť je pod ikonami pre počasie a prietok. Takto nám viete napísať mail, ak by sme nejaký revír označili zle. Predsa len, chybu sme pri označovaní zaviesť mohli.

 

04

Obr.4

 

 

Ale vráťme sa ešte k ďalším funkciám aplikácie. Kde si viete okrem iného niektorý revír vyhľadať, prípadne si zakúpiť verziu bez reklám alebo zmeniť typ mapy, na ktorej sa Vám revíry zobrazujú(obr.5).

 

05

Obr.5

 

 

Nakoniec by som ešte rád doplnil, že sme sa všetky revíry snažili doplniť podľa pridaných popisov v rybárskom poriadku, prípadne na stránkach miestnych MO. Bohužiaľ kvalita týchto dát je niekedy zlá a tak je dobre túto pomôcku používať s rozumom, nakoľko sa môže stať, že je revír označený zle a popis revíru, resp. číslo si je dobre niekedy overiť s nejakým miestnym rybárom, prípadne nám môžete dať vedieť a nahlásiť chybu priamo v detaile daného revíru. Ďalej sme pre niektoré revíry doplnili možnosti a kontakty pre kúpu hosťovacieho povolenia. Nezískali sme to však pre všetky MO, tak tieto údaje nám tiež môžete napísať cez nahlásiť chybu a pre danú MO to doplníme pre každý revír do detailu.

A čo do budúcna? Máme rozpracovaných viacero zaujímavých myšlienok, medzi niektoré patrí dokončenie verzie bez reklám pre IOS, offline verzia, ďalej by sme chceli doplniť do aplikácie aj lokalizácie miestnych organizácii a Rybárskych predajní. Poslednou a asi najzaujímavejšou výzvou pre nás je zabezpečenie predaja el. hosťovacích povolení, síce rozprávka budúcnosti, ale nič nie je nemožné.

Ak chcete vedieť o všetkom, čo sa v aplikácii deje, na čom pracujeme, dajte nám páčik na našej Facebook stránke kde si viete aplikácie aj stiahnuť, ak pristupujete s telefónom:

www.facebook.com/fisharea

Tím FISHAREA.

 

 

 

 

Partner

Reklamný prúžok
Rybárske centrum ORAVA

Partner

Reklamný prúžok
DAIWA CORMORAN - generálny sponzor slovenskej prívlačovej reprezentácie

Partner

Reklamný prúžok
Sponzor ligy juniorov LRU - prívlač

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Reklama

Reklamný prúžok