Gunki meeting 2018

 

Polovica októbra je už tradičný termín, ktorý je venovaný predstaveniu noviniek značiek Gunki a Illex obchodníkom. Ako zázemie tejto akcii už tradične poslúžil Slanický dvor na Oravskej priehrade, kde sú vytvorené ideálne podmienky nielen na prezretie si a oboznámenie sa s týmito novými produktami, ale zároveň majú účastníci možnosť si ich aj vyskúšať priamo pri love.

01

Frederic Julian predstavuje novinky značky Gunki

Záštitu nad touto akciou zabezpečilo česko/slovenské zastúpenie spoločnosti Sensas spolu s Fredericom Julienom z Francúzska. V priateľskej atmosfére sa za účasti takmer 60 osôb konali odborné prednášky a prezentácie, kde priamo na mieste je pre tento účel vytvorené výborné zázemie. Fred dokáže každoročne predstaviť nové produkty aj účastníkom, ktorí sa nešpecializujú len na prívlač a oslovujú sortimentom vo svojich rybárskych predajniach širokú verejnosť. Tým je zabezpečené, že na predajniach budú potom všetkým záujemcom odborne vysvetlené prednosti a výhody jednotlivých typov nástrah, čím je možné vyťažiť z nich maximum a naplno tak využiť ich potenciál, pre ktorý boli navrhnuté.

a

Nová Tipsy SXL vo veľkosti 13 cm

Je potrebné zdôrazniť, že samotná akcia nie je venovaná len obchodníkom z Čiech a Slovenska, ale odborné prednášky a prezentácia noviniek sú verejné a môžu sa ich zúčastniť záujemcovia nielen z blízkeho okolia. Je tak možné porozprávať sa s mnohými zaujímavými ľuďmi z rybárskeho odvetvia, popýtať sa ich na skúsenosti z lovu dravých rýb  a povymieňať si navzájom poznatky z rôznych oblastí prívlače.

 

03

Celý priebeh je možné sledovať počas trvania akcie on-line na facebookových stránkach Pezon & Michel - Illex SK/CZ, kde je možné priamo sa zúčastniť mnohých tipovacích akcií o zaujímavé ceny.

04

Tipsy SXL si rýchlo vydobilo svoje pevné miesto medzi nástrahami Gunki

Z nepreberného množstva každoročných noviniek predstavených na Gunki meetingu je možné v tomto krátkom príspevku spomenúť len tie najzaujímavejšie. Na popularitu lovu pstruhov dúhových reaguje aj Gunki a Illex a v ponuke sa tak objavuje množstvo nástrah pre tento spôsob lovu známy pod názvom Trout area. Rovnako je nazvaná aj celá táto kolekcia náčinia a nástrah, kde nechýbajú prúty pre jazerný lov dúhakov, obrovské množstvo nových plandaviek, či mnoho nových typov voblerov Illex vo farbách určených hlavne pre lov pstruhov. Nechýbajú nové typy tašiek, brašní a ladviniek od Gunki.

05

Nová hladinová nástraha Illex Chop Cut


06

Gael Even pri predstavovaní noviniek Illex na rok 2019


07

Najmenší crawler Illex Micro Pompadour v dĺžke 42 mm

 


08

Prezentácia noviniek pri vonkajšom bazéne


09

Illex Magic May Fly10

 

            Veľa nových farieb v kolekcii voblerov Illex (nielen zo série Trout area) je vybavených UV aktívnymi prvkami, či už sú to rôzne prúžky, škrny či body na zvýšenie atraktivity a viditeľnosti. Na priložených obrázkoch je vidieť, ako sa správa takáto farba po nasvietení UV lampou a ako sa na povrchu objavia odrazu nové vzory.


11

Voblery nasvietené UV lampou


 12


13

 

14

 

           Počas trvania Gunki meetingu bol pripravený pre účastníkov pestrý sprievodný program s množstvom súťaží o najväčšiu ulovenú rybu v niekoľkých kategóriach. Aj keď sa ryby príliš netrhali a nechcelo sa im veľmi spolupracovať, podarilo sa uloviť niekoľko pekných úlovkov.


15

Jednou z najúspešnejších nástrah počas lovu na Orave bol tentokrát Gunki V2ib na voľnej hlave

            Tradične k najpoužívanejším nástrahám patrili rôzne gumy. Nám sa darilo hlavne s dlhou štíhlou gumou Gunki V2ib nastraženou nielen na klasickej jigovej hlave, ale aj na voľnej hlave (čeburaške). Taktiež sa v dobrom svetle ukázalo aj nové Tipsy SXL v 13-centimetrovej dĺžke, na ktoré sa chytilo niekoľko šťúk.


16

Gunki V2ib

            Medzi úlovkami prevládal ostriež a menšia šťuka, no podarilo sa chytiť aj niekoľko menších zubáčov či boleňov. Niektoré ostrieže dosahovali už celkom zaujímavú dĺžku. Najväčším úlovkom tohtoročného Gunki meetingu sa však stala šťuka s dĺžkou 101 cm.

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 Najväčšou rybou ulovenou počas Gunki meetingu 2018 bola táto šťuka s dĺžkou 101 cm


22

Fanúšikovia značiek Gunki a Illex budú mať jednu z prvých príležitostí prezrieť si tieto novinky naživo už na jarných rybárskych výstavách v Prahe a v Trenčíne, kde vás aj touto cestou pozývame do nášho stánku, prípadne u obchodníkov, kde by už v dohľadnej dobe  mohli byť k dispozícii prvé z noviniek pre rok 2019. Prajeme vám množstvo krásnych úlovkov s novými nástrahami aj v nasledujúcej sezóne.

Peter Zachar

 

Partner

Reklamný prúžok
Libra Lures

Partner

Reklamný prúžok
DAIWA CORMORAN - generálny sponzor slovenskej prívlačovej reprezentácie

Partner

Reklamný prúžok
OukroFishing

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Reklama

Reklamný prúžok