Ladislav Mlynarovič

 

Milý Ládíku,

dnes večer som si otvoril fľašku vína. Vieš, že by som si na moje hemoroidy alkohol príliš nemal dávať, ale trápi ma, že si sa neozval. Včera sme spolu telefonovali a dnes ti píšem tento list. Musím ti pripomenúť zopár vecí, na ktorých sme sa spolu dohodli a zatiaľ si ich nesplnil, čo u teba nebýva zvykom.

 

01

 

Sľúbil si mi, že mi pošleš večer fotografie z poslednej našej výpravy do Mongolska. Chystám tú knihu ako každý rok a pri vyberaní fotiek som zistil, že vo svojom foťáku mám málo tvojich fotografií s úlovkami. Uvedomil som si, že ty si už vlastne skúsený „guide“ a snažil  si sa sprevádzať hlavne Horňáčka s Danom. Chcel si im ukázať tie najlepšie miesta. Naviac, títo dvaja nevedia poriadne fotiť a tak dostať nejaký slušný materiál od nich bol problém. Laci len pripomínam, že zatiaľ mi tie fotky neprišli.
Pýtal som sa ťa, či práve nepracuješ a či to s tou prácou moc nepreháňaš. Hovoril si mi, že sa točíš na stoličke, ale že o chvíľu pôjdeš niečo robiť a potom pôjdeš na pingpong. Viem, že si mi hovoril, že chceš pomôcť Lackovi rozbehnúť podnikanie a že sa vám to postupne darí a že roboty je dosť. Tak dávaj na neho stále pozor, aby ste to s tou prácou príliš neprehnali a aby sa vám aj naďalej darilo. Vieš, že sme sa dohodli, že Lacka na budúci rok berieme s nami do Mongolska a už si pre neho aj dohodol termín s Gončikom. Počíta s tým. Vieš aký je Gončik.  Tak postupne treba Lacka na to pripraviť, neviem, či si mu už o tom hovoril. Ozaj, dnes mi písala aj Enkhee, že sa na nás tento rok moc teší, myslí na teba a mám ťa od nej srdečne pozdravovať. Pamätáš, ako sme ju na jej 50-ku aj s jej mongolskými kamarátkami vytancovali? Nikdy na to nezabudnem. Vedel som, keď som ťa prvýkrát zobral do Mongolska, že ty sa tam budeš stále rád vracať. Viem, že miluješ krásnu prírodu, čisté rieky bohaté na ryby a dobrých ľudí okolo seba. Laci, som rád, že si tam zaradil aj mňa a vážim si to. Chvíľu nám síce trvalo, kým sme našli k sebe cestu, ale o to srdečnejší bol náš vzťah v posledných rokoch. Viem, že okrem rýb si najviac miloval svoju manželku. Občas, keď sme v lone prírody mudrovali nad životom, si mi ju spomínal. Nikdy si sa nesťažoval nad osudom, nenadával si naň, hoci si to nemal ľahké a mal si na to právo. Viem, že si  chcel svojim deťom nahradiť maminu a myslím, že sa ti to aj podarilo. Viem, že ti Lacko s Luckou občas robili aj vrásky na čele, ale ty si vždy k nim pristupoval s láskou a mal si pre nich pochopenie. Prepáč im to prosím ťa. Som na teba hrdý, že mám takého kamaráta s veľkým srdcom, čo sa nepoddal osudu a dokázal sa mu vzoprieť. Neviem, či by som to ja sám dokázal.
Lucka s Lackom sa začlenili sa aj do našej rybárskej rodiny a patria k nám ako naša neoddeliteľná súčasť. Viem, že ti v poslednej dobe dosť pomáhala aj Marcelka a často si mi ju spomínal. Aj vďaka nej si znovu vytiahol bicykel a brázdil okolité kopce, aby si sa udržal vo forme. Rozprával si mi o tej fantastickej tankovej ,,plzničke“, ktorú si vždy s chuťou dáš po tréningu a na ktorú občas zájdeš aj s Ďurim. Sľúbil si mi, že keď k tebe prídem, zájdeme spolu na ňu. Len ti pripomínam ďalší sľub, ktorý si mi dal.

 

02

 

Pýtal si sa ma, ako sa má Mráčik a či mu môžeš zavolať, aby si si zabezpečil ubytko na naše piatkové stretnutie. Hovoril si mi, že sa už tešíš na chalanov, že si ich dlho nevidel a že preberieme spolu aj prípravu na Majstrovstvá sveta. Inak, to som ti ešte zabudol povedať, že si ma minulý rok pekne nasral. Z úcty, vzhľadom na tvoje skúsenosti a zásluhy z pretekov, veď si sa s nami zúčastnil takmer všetkých MS, som ťa poprosil, aby si ma zastúpil ako kapitána na minuloročných MS. Hovoril som ti, že ma poteší akákoľvek medaila. Nemusela to byť ale zrovna zlatá a naviac hneď dve! Ako sa mám teraz cítiť a postaviť sa pred chalanov? Čo keď zistia, že aj ja som nahraditeľný a môžeme ma zastúpiť nejaký starý dedek, ako som ťa občas nazýval :). Prepáč, nemyslím to v zlom. To ti len pripomínam ďalší sľub, že pôjdeme tento rok spoločne na MS a prispôsobíme tomu aj termín výletu do Mongolska. Myslím, že chalani nás oboch potrebujú. Tak budú mať dvoch kapitánov! Laci, inak neviem čo sa deje, ale dnes mi písali chalani z Chorvátska, Bieloruska, Čiech, ... a pýtali sa, čo je s tebou. Asi chcú zistiť, či si voľný a či by si nešiel koučovať ich tímy. Ale sám vieš, ako je to s tvojimi jazykovými schopnosťami. Pamätáš, ako si ma nechal v Budapešti zamknutého na letisku, keď si mal ísť zavolať pomoc. Tvrdil si, že ti nikto nerozumel . Zostaň radšej pekne pri našich chlapcoch. Dobre viem, že ty by si aj tak nikdy nešiel k iným.

 

03

 

Teším sa aj na výlet na Moravu, ktorú si mi tak ospevoval a kde sa s chalanmi každoročne schádzate. Alebo tie vaše silvestre! Vieš ale, ako je to u mňa s časom. Veľmi rád by som išiel a každý rok vám závidím. Ale aj ja  sa musím občas venovať rodine. Sľúb mi, že ak by mi to tento rok nevyšlo, raz ma s vami určite zoberieš.
Inak som rád, že si sa konečne rozhúpal a od tohto roku budeš chytať za ten správny tím. Rozmýšľal som nad tvojimi včerajšími slovami, keď som ti hovoril, že bol za mnou Vlastík a nevyzeral najlepšie. Hovoril si, aby som ho zobral do tímu, že budeme mať skvelé zloženie: Ďuri s rakom, poskrúcaný Vlastík (a to si mi ešte povedal, že už ani predtým nevyzeral najlepšie :) ), ja že som hluchý a hemoroidy ťahám po zemi (to si si inak mohol odpustiť) a ty to budeš jediný za nás ťahať a robiť výsledky. Len, aby to nedopadlo ako minule vo Svite!  Skúsim teda Vlastíka osloviť. Tak ti pripomínam ďalší sľub, ktorý si mi včera dal. Teším sa na prvé preteky ako nám to ukážeš.

 

04

 

Laci a na záver to najdôležitejšie. Počul som, že si objavil rieku plnú veľkých rýb a že si sa k nej vybral sám. Neviem, či si sa správne tak narýchlo rozhodol. Asi chceš na tých najlepších miestach hádzať ako prvý. Chcem ťa len poprosiť, dobre to tam preskúmaj. Sľúb mi, že keď prídeme za tebou, povodíš nás po tých najlepších miestach a ukážeš nám, na čo najlepšie berú. Laci, teším sa spolu s chalanmi na stretnutie s tebou a verím, že dodržíš, čo si mi sľúbil. Dávaj tam na seba pozor!

Kamarát, česť tvojej pamiatke.

Jaro a všetci tvoji kamaráti prívlačiari.

 

Partner

Reklamný prúžok
Libra Lures

Partner

Reklamný prúžok
DAIWA CORMORAN - generálny sponzor slovenskej prívlačovej reprezentácie

Partner

Reklamný prúžok
OukroFishing

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Reklama

Reklamný prúžok