Maxxo GT BIO SPOONS

Na trhu nie je veľa produktov, v ktorých by sa stretlo toľko superlatívov, ako v tejto sérii pretekárskych prívlačových nástrah. Odhliadnuc od vynikajúcich úžitkových vlastností, každá z týchto nástrah v sebe skrýva elegantný a zároveň extravagantný štýl, nezameniteľný dizajn a fantastické úžitkové vlastnosti. Videl som tisíce rybárskych nástrah, ale tieto produkty som si na prvý pohľad zamiloval. Táto nástraha sa úrovňou prevedenia hodí skôr do klenotníctva ako na pulty rybárskych predajní. Je to jednoznačne Ferrari medzi plandavkami. Pri prvom náhode som mal zlý pocit z toho, že do vody hádžem luxusný šperk. Séria nástrah svojimi úžitkovými vlastnosťami zastrešuje aj tie najnáročnejšie požiadavky každého pretekára. Snažili sme sa sortimentom zastrešiť všetky najpoužívanejšie techniky lovu na plandavky.


Japanese Clogs – špecifická preťažená plandavka s excelentnými letovými vlastnosťami. Precízne vyvážený model určený na najdlhšie hody. Táto nástraha je predurčená k dynamickému a rýchlemu vedeniu pod hladinou, či pomalšiemu vedeniu pri love v hlbšom vodnom stĺpci alebo pri dne.


privlace

Tip „Juraj Mrázik“ – výborná nastraha „na prekvapenie“ - reflexívny záber. Pri extrémne rýchlom vedení má aj pstruh veľmi málo času na to, aby sa rozhodol k záberu. Nástraha je v zornom poli ryby iba minimálny čas a nasleduje tzv. reflexívny záber. Najčastejšie dochádza k reflexívnym záberom bezprostredne po dopade nástrahy na hladinu. Tlakové vlny, ktoré vzniknú dopadom nástrahy, sú fantastickým spúšťačom reflexívneho záberu a ryba väčšinou ani nevie, čo vlastne zožrala. Staršie a opatrnejšie ryby sa veľmi často zdržujú ďalej od brehu, k čomu je potrebná nástraha, s ktorou dokážeme nahodiť ďalej ako ostatní. Ďalším spúšťačom reflexívneho záberu je veľmi rýchle vedenie nástrahy. Unikajúca rybka lovená jedným dravcom rýchlo a splašene uniká a veľmi často sa stane korisťou iného dravca nablízku, ktorý využije jej sústredenie na iného prenasledovateľa. Celá táto situácia sa v prírode koná v extrémne rýchlom až neprirodzenom pohybe úniku rybky pred prenasledovateľom a jej nepozornosť k ostatnému okoliu sa jej stáva osudnou, pretože je ľahkou korisťou dravca, na ktorého sa vôbec nesústredila. Túto po stáročia opakovanú situáciu majú v sebe všetky dravce geneticky zakódovanú, preto aj neprirodzene rýchly pohyb či dynamické myknutie nástrahy sa stáva výborným spúšťačom reflexívneho záberu. Reflexívny záber je asi najčastejší spôsob, ktorým sa oklame stará skúsená a opatrná ryba.


privlace


Cicada Spoon


privlace

Výborné úžitkové vlastnosti, štýlový a osobitý dizajn a univerzálna použiteľnosť robia z tejto nástrahy vlajkovú loď medzi plandavkami GT BIO. Okrem všetkých spomínaných vlastností je to nástraha, ktorá pri dotyku osloví každého priaznivca prívlače a bude ju chcieť mať vo svojej zbierke, aj keby ju na ryby nikdy nepoužil. Prekrásny zberateľský kúsok, ktorý je úplne iný ako všetko čo bolo pred ním. Je to naozaj detailne a precízne vypracovaná plandavka, veľmi dobre použiteľná na všetky spôsoby lovu. Dokonalé vyváženie znásobuje výborné letové vlastnosti.


privlace

Hrúbka kovu, z ktorého je vyrobená, je na vrchnom konci 3x tenšia ako na spodnom konci, pričom vrchné okraje sú z úplne tenkého materiálu, čo nám umožňuje viesť túto nástrahu ako na hladine, tak aj vo vodnom stĺpci, pomaly aj rýchlo. Technicky výborne zvládnutou stavbou máme nástrahu, ktorá je stabilná pri rýchlom aj pomalom vedení. Táto nástraha môže byť doplnená pomocným krídelkom a silikónovým alebo páperovým spúšťačom záberu, čo zasa iba znásobí jej úžitkové vlastnosti. Super JC


privlace

privlace

Podobný model plandavky sa vyrába už desiatky rokov. Extra štíhly tvar patril už desiatky rokov medzi najchytľavejšie boleňové nástrahy. Z výbornej boleňovej hladinovej nástrahy sa niekoľkými technickými vylepšeniami stala veľmi dobrá pstruhová nástraha. Tvar bol účinný a úspešný už pred desiatkami rokov. Mal však jednu veľkú nevýhodu, ktorou boli slabšie letové vlastnosti a nestabilita chodu pri rýchlom vedení. Tieto nedostatky konštruktéri odstránili pyramídovým profilom brucha nástrahy a kolmým vyvažovacím pruhom, ktorý pohyb nástrahy výborne zostabilizoval a výrazne zlepšil letové vlastnosti tejto nástrahy. Single curve


privlace

privlace

Starý a účinný model vyrábaný desiatky rokov, na Slovensku medzi pretekármi zrejme najpoužívanejší typ hlavne z dôvodu, že to bol doteraz asi jediný model vhodný aj na preteky, ktorý bol na náš trh dodávaný viacerými výrobcami. Je to stará klasika vylepšená osobitými farbami a kvalitou prevedenia. Tento model je postupne vytláčaný novými typmi a keď odhliadnem od farebného prevedenia, toto je asi jediný model, ktorý vieme ponúknuť milovníkom klasiky. Oblique stripe


privlace

Osobitý dizajn, výborné letové vlastnosti a univerzálnosť použitia, toto sú asi hlavné znaky tejto veľmi účinnej a univerzálnej nástrahy. Telo nástrahy je z oboch strán rovnaké pokryté priečnymi výčnelkami, ktoré spôsobujú pri zmene rýchlosti pohybu veľmi účinný a dráždivý efekt. Toto je nástraha, z ktorej sa aj v rukách menej skúseného rybára stáva veľmi účinná zbraň. Atraktivitu pohybu, ktorú nástrahám dodávajú skúsení rybári, tvorcovia z veľkej časti preniesli na nástrahu a jej účinnosť je veľmi dobrá aj v rukách začiatočníkov. Výbežky po tele okrem atraktívneho pohybu spôsobujú lom svetla, čo znásobuje vizuálny účinok tejto nástrahy.


privlace

Je to podobný typ nástrahy ako Fat Worm s trochu odlišným pohybom. Keď sa stane táto nástraha ochytanou a záberov postupne ubúda, je správny čas nasadiť Fat Worm. Nástrahy sú typovo veľmi podobné, ale ich pohyb je trocha iný, čo nám umožňuje úspešné striedanie týchto dvoch typov medzi sebou.
Fat Worm
Osobitý dizajn, výborné letové vlastnosti a univerzálnosť použitia, toto sú asi hlavné znaky tejto veľmi účinnej a univerzálnej nástrahy. Telo nástrahy je z oboch strán rovnaké, pokryté kolmými výčnelkami, ktoré spôsobujú pri zmene rýchlosti pohybu veľmi účinný a dráždivý efekt.


privlace

Toto je nástraha, z ktorej sa aj v rukách menej skúseného rybára stáva veľme účinná zbraň. Atraktivitu pohybu, ktorú nástrahám dodávajú skúsení rybári tvorcovia z veľkej časti preniesli na nástrahu, jej účinnosť je veľmi dobrá aj v rukách začiatočníkov. Výbežky po tele okrem atraktívneho pohybu spôsobujú lom svetla čo znásobuje vizuálny účinok tejto nástrahy.


privlace

Tip:„Juraj Mrázik„ Je to podobný typ nástrahy ako Oblique stripe, ale s trochua odlišným pohybom. Keď sa stane táto nástraha ochytanou a záberov postupne ubúda je správny čas nasadiť Oblique stripe. Nástrahy sú typovo veľmi podobné, ale ich pohyb je trocha iný, čo nám umožňuje úspešné striedanie týchto dvoch typov medzi sebou. Fish Scale


privlace

Veľmi ľahký model s extrémne agresívnou akciou. Tento typ plandavky je sviatkom v rukách technického pretekára. Opačný dutý tvar (ťažisko nástrahy je vpredu) spôsobuje už pri stredne rýchlom vedení, že má nástraha veľmi agresívny pohyb s veľkými bočnými výkyvmi, čo môže mať za následok, že ryby nástrahu zle triafajú a máme mnoho nepremenených záberov. Táto nástraha je určená k pomalšiemu vedeniu s občasným jemným pocukaním alebo zastavením navíjania, kedy nástrahu nechávame na napnutom vlasci voľne prepadávať.


privlace

Tip:„Juraj Mrázik„ Je to najlepšia plandavka na prepad akú som mal možnosť vidieť. Najlepší a najúčinnejší model na prepad a pomalé vedenie. Predstavme si, že lovíme zubáče na ľahký twister. Ppomalé vedenie s občasným pošklbnutím, či zodvihnutím nástrahy nad dno, za ktorým nasleduje zastavenie a voľný prepad nástrahy až na dno na napnutom vlasci. Podľa môjho názoru je toto najúčinnejší spôsob vedenia tejto nástrahy pri love pstruhov. Jedinou zmenou je, že nelovíme na dne ako pri love zubáča, ale väčšinou v stĺpci či pod hladinou. Na háčik odporúčam silikónový spúšťač záberu, čím si ušetríme veľa planých zásekov. Pokiaľ pstruhy berú na tento typ nástrahy je vhodné ju striedať s modelom Pineapple.


privlace

Pineapple


privlace

Model ľahkej plandavky so slušnými letovými vlastnosťami a menej agresívnou akciou. Model vhodný ako na pomalé, tak aj na rýchle vedenie, čo by sme mohli využiť pri spôsobe lovu, kde vyžadujeme od ľahkej nástrahy dobrú stabilitu aj pri rýchlejšom vedení. Veľmi účinný model na prepad, až po ktorom dokážeme nástrahu bez straty účinnosti vytiahnuť až na hladinu, po čom môže nasledovať ďalšie prepadávanie nástrahy, či pomalšie nepravidelné vedenie s občasným zastavením a prepadávaním. Povrch nástrahy je hrboľatý podobný ananásu, od čoho je odvodený aj názov tejto nástrahy. Na každý výčnelok dopadá svetlo pod iným uhlom, čo spôsobuje veľme neobvyklý svetelný odraz a efekt. Vizuálny efekt je umocnený aj netradičnými vysokolesklými kovovými farbami. Počas lovu je vhodné striedať ju s modelom Fish scale.


privlace


privlace

Maxxo skrit – je to silikónový spúšťač záberu. Zjemňuje chod agresívnych modelov a pomáha rybe zamerať sa na nástrahe priamo na háčik. Výrazne znižuje počet nepremenených záberov, umocňuje a dopĺňa farby nástrah. Máme možnosť sami farebne dopĺňať naše nástrahy a z každej nástrahy si vyrobiť veľké množstvo farebných kombinácií.
Plandavky nájdete od 1.2.2011 v e-shope - www.maxxo.sk

Juraj Mrázik
 

Partner

Reklamný prúžok
Libra Lures

Partner

Reklamný prúžok
DAIWA CORMORAN - generálny sponzor slovenskej prívlačovej reprezentácie

Partner

Reklamný prúžok
OukroFishing

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Reklama

Reklamný prúžok